Restoranınızın konseptine uygun müzik listesini nasıl hazırlarsınız?

Restoranlar insanların sosyalleşmek ve karın doyurmak üzere gittiği mekanlar olarak ikiye ayrılır.

Fast food Restoranlar

Bir fast food restoranınız varsa  müşterileriniz  karnını doyurup hızlıca mekandan ayrılmak için sizi tercih etmişlerdir. Ancak uzun uzun yemek yenen ve  içki içilen bir restorana sahip iseniz müşterileriniz mekanınızda uzun zaman geçirecek demektir.

Fast food restoranları popüler ve hareketli soundlar sayesinde hızlı bir trafik yaratabilir. Bunun için popüler soundlu telifsiz müzik kataloğumuzdan yararlanabilirsiniz.

Konsept restoranlar

Konsept bir restoranınız var ise sunduğunuz yemeğin tarzına ve ruhuna uygun bir yemek müziği şarkı listesi çalmak yerinde olur. Restoranınıza gelen kişilerin sosyoekonomik düzeyi ve müzik zevkleri  çalacağınız listeyi belirlemekteki en büyük etkenlerden biridir.

Yöresel restoranlar

Yerel yöresel lezzetler sunan bir restoranınız varsa o yörenin ezgilerine yer vermek akıllıca olacaktır.

Balık restoranları

Balık restoranı işletiyorsanız denizi çağrıştıran şarkılar deniz kıyısında olmasanız bile konuklarınıza deniz esintisi hissettirecektir. Sadece öğle yemeği veren bir restoranınız varsa ve insanlar öğle aralarında size uğrayıp işe ara verdikleri sırada restoranınızda  sosyalleşiyorsa onların sohbetlerini bölmeyecek düşük ritmli şarkıları fonda çalabilirsiniz.

Restoranınızın ambiyansı;

  • yemeklerin lezzeti
  • dekorasyon
  • müzik

ile değerlendirilecektir. Bu üç unsur restoranınızın marka kimliğini oluşturmaktaki en önemli ögelerdir ve müşterilerinizin aklına kazınır. Çaldığınız müzik listesinin sunduğunuz yemekle ve servis anlayışınızla örtüşmesi çok önemlidir.

Lokasyon

Restoranınızın lokasyonu  çalacağınız müziğin tarzını belirlemekte önemli etkenlerden biridir. Yoğun çalışılan bir iş çevresinde restoran açtıysanız ve restoranınızı kullanan müşteriler yemek yerken aynı zamanda dinleniyor ise dingin müzikleri tercih etmeniz gerekir. Daha çok gençlerin çalıştığı ya da gelmeyi tercih ettiği bir restoran işletiyorsanız popüler soundlar ilgilerini çekecek ve  restoranınıza gelmek için bir sebep yaratacaktır. Geniş ve telifsiz müzik kataloğumuzdan yararlanarak restoranınız için en doğru müziği seçebilirsiniz. Hemen uzman kadromuza ulaşın sizin için en doğru müzik listesini yaratalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir