Mağazaların müzik tercihleri nasıl farklılaştı?

Mağazalar uzun yıllardan beri mağaza içi kapalı devre müzik yayını konusunun çok önemli olduğunun farkında. Kimi işletme sahipleri bu konuyu profesyonelce yöneten şirketlerle bağlantı kurmadan önce müzik işini kendileri yönetmeyi denediler ancak mağaza içi müziği yönetmek oldukça karmaşık ve kapsamlı bir konu

Telif haklarını tek tek takip etmek imkansız. Ülkemizde birçok eser sahibinin hakkını meslek birlikleri takip ediyor ancak halen meslek birliğine kayıtlı olmayan eserler var ve bunların takibini yapmak çok zor.

Her eser tek bir meslek birliğine ait değil her meslek birliği ile anlaşma yapabilmek de uzmanlık isteyen bir konu. Kapsam dışı kalan eserlerin takibini iyi yapmak gerekiyor. Bu sebeple mağaza sahipleri son yıllarda müzik işini konunun profesyoneli olan şirketlere devretmeyi tercih ediyor.

Dünyadaki bazı sanatçılar telifsiz içerikler oluşturdu ve markalar bazı müzik bankalarıyla sözleşme yaparak müzik yayınında bu içerikleri kullanıyor. Market zincirleri ve giyim perakendesinde pek çok marka bu tarz müziklerle kapalı devre müzik yayını yapıyor.

Ülkemizde mağaza müziği ve kapalı devre müzik yayını konusunda profesyonelleşmiş şirketlerden bazıları da kendi sanatçıları ile telifsiz içerikler oluşturdu. Dilediğiniz tarzda bir şarkıyı sözlü ya da sözsüz olarak bu firmaların müzik bankalarından edinebilir herhangi bir ekstra telif ücreti ödemeden oldukça geniş bir müzik listesi yaratabilirsiniz.

Telifsiz bir müzik kataloğundan yararlanabiliyor olmak size sadece belli bir listeyle sınırlı kalmama özgürlüğü getirir. Mağazanızda çaldığınız müzik tarzını değiştirmek isteseniz bile hiçbir sorun yaşamadan yepyeni bir tarzda geniş listelere sahip olabilirsiniz. Dilerseniz farklı noktalarda yer alan şubelerinizde değişik tarzlarda şarkılar çalabilir veya işletmenizin her bir bölümünü müzik açısından farklılaştırarak dizayn edebilirsiniz.

Telifsiz geniş müzik kataloğumuzdan yararlanabilmek için hemen bizimle iletişime geçin. Uzman kadromuz en doğru listeyi sizin için oluştursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir