Kurumsal müzik işletmenizin değerini artırır mı?

Kurumsal müzik bir işletmeye değer katan en önemli etmenlerden biridir. Kurumsal kimliğinizi oluştururken en önemli hedefiniz rakiplerinizden ayrışarak farklılığınızı ortaya koymak ve müşterilerinizin aklında iz bırakabilmektir. Bunun için logo tasarlatır kendinize ait bir yazı karakteri seçer hatta çalışanlarınızı bile kurumsal kimliğinize göre belirlersiniz. Müşterileriniz işletmenize geldiğinde sizi görsel dokunsal ve işitsel bir bütün olarak algılar.

İşletmenizin kurumsal bir müziği olması sizi rakiplerinizden ayıran en önemli unsurlardan biridir. Geçmiş yıllardan bu yana pek çok firma bu sebeple kendilerine özel şarkılar bile yaptırmışlardır. Telekomünikasyon sektörü kurumsal müzikleri en çok kullanan sektörlerden biridir. Kimi firmaları kendilerine ait reklam müzikleri ile hatırlarız. Müziğin akılda kalma etkisi yüksektir ve sizi hedef kitlenizin hafızasına kazır.

 

İşletmenizin kurumsal müziği kimliğinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Sizi telefonla aradıklarında ya da işletmenizi ziyaret ettiklerinde aynı melodileri veya benzer soundları duymak müşterilerinizin aklında işletmenizle ilgili bir imaj kalmasını sağlayacaktır. Bu imajın doğru bir imaj  olması için işletmenize uygun müziği seçmeniz çok önemlidir.

 

Kurumsal bir kimliğe sahip olan işletmelerin marka değerinin arttığı bilinen bir gerçektir. Marka değerinizi arttırmak için müzikten destek almak akıllıca bir seçim olacaktır. Yapılan araştırmalar insanların görsel işitsel ve dokunsal olmak üzere dünyayı üç ana temada algıladığını ortaya koyuyor. İşitsel algıda yer edinmek işletmenizin görsel hiçbir materyali yokken ya da fiziki olarak müşterileriniz işletmenizde bulunmazken dahi hatırlanmasını sağlar. Bu da marka bilinirliği açısından önemli bir faktördür.

 

Marka bilinirliği müşteri nezdinde saygın bir imaj sağlar. Müzik ise buna katkı sağlayan en önemli etmenlerden biridir. Kurumsal müzikle ilgili sormak istediğiniz her şey için uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir