Kapalı devre yasal müzik yayını oteliniz için neden önemli?

Otellerde misafirler kendilerini geçici bir süre için de olsa evlerinde gibi hissetmek isterler. Bu deneyimi yaşatacak ve otele adımlarını attıkları ilk andan itibaren olumlu bir izlenim edinmelerini sağlayacak en önemli etmenlerden biri de müziktir. Ortamla uyumlu bir müzik müşterilerinizin otelinizi daima tebessümle hatırlamalarını ve içinde iken kendilerini rahat hissetmelerini sağlar.

Oteller kapalı devre müzik yayını yapmaya en çok ihtiyaç duyulan yerlerden biridir. Misafirlerinizi otelin farklı alanlarında ağırlarken iyi bir seyahat deneyiminin bir parçası olması açısından otelinizde rahat etmeleri çok önemlidir. Kapalı devre müzik yayını otelinizin her bölümünde farklı ihtiyaçlara cevap verir. Lobide çalınan karşılama müziklerinin müşteri üzerindeki olumlu etkilerine dair onlarca bilimsel çalışma vardır. İnsanlar bulundukları ortamda ortamla bağlantılı ve amaçlarına uygun müzikler dinlediklerinde çok daha fazla konsantre olur ve çok daha fazla haz alır. Otelin her bölümünde amacınıza uygun bir müzik tarzı ile kapalı devre müzik yayını yapmak misafirlerinizi memnun etmek için olmazsa olmazlardan biridir. Otelinizin her alanında yasal müzik çalmanız çok önemlidir. Bu konuda oldukça sıkı denetimler mevcuttur.

İster yerli ister yabancı isterseniz enstrümantal müzik tercih edin her eserle ilgili bir telif ödemek durumundasınız. Otelinizin büyüklüğüne ve kapsamına göre birden fazla türde ve dilde müzik yayını yapmanız gerekebilir. Örneğin spada dingin ve rahatlatıcı müzikler yayınlarken otelin barında hareketli ve yabancı dilde şarkılar çalmayı isteyebilirsiniz. Otel denince pek çok kişinin hafızasında lobi müziği canlanır. Müzik bir otelin olmazsa olmaz parçasıdır. Bu sebeple yasal müzik otel için çok daha büyük bir önem kazanır.

Meslek birlikleri otelleri çok sıkı bir biçimde denetler. Otelin çeşitli bölümlerinde çaldığınız şarkılar gibi otelde icra edilen canlı müzik için de telif hakkı ödenmesi gerekmektedir. Meslek birlikleri temsilcileri geçtiğimiz yıllarda yapılan denetlemelerde yasal müzik çalmayan işletmelere oldukça yüksek cezalar kestiler. Otelinizde yasal müzik çalmak ve profesyonel listeler oluşturmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir