Kafenizin gün içindeki yoğunluğunu düzenlemede müzik nasıl yardımcı olur?

• Kafeler gün içinde insanların sosyalleşmek için tercih ettiği yerlerin başında gelir. Kafenizin trafiğini yönetmek gün içinde yoğun olmasını istediğiniz veya kalabalığı azaltmayı hedeflediğiniz saatleri belirlemek için müzikten faydalanabilirsiniz.

• Yoğunluk yaşanmasını istemediğiniz saatlerde popüler soundlardan uzak durmalısınız. Popüler şarkılar müşterilerinizin mekanda daha fazla zaman geçirme isteği duymasını sağlayacaktır. Slow tempolu şarkılar müşterilerin kafede daha uzun vakit geçirmesine, yiyecek ve içecekleri daha yavaş tüketmesine sebep olurken hareketli şarkılar daha hızlı tüketime ve mekanda geçirilen zamanın daha kısa olmasına sebep olur. Bu yüzden günün belli saatlerinde listenizde slow şarkılar belli saatlerinde ise hareketli şarkılar bulunmalıdır.

• Kafenizin yoğun olduğu müşteriyi içeride daha çok tutmak istediğiniz zamanlarda müziğin sesini orta seviyede tutmalısınız. İnsanların sohbet ederken birbirlerini duyabilmeleri ve aynı zamanda kulaklarına hoş bir tınının çalınması onları memnun edecektir. Yüksek sesli müzik sohbeti engelleyeceğinden müşteriler kafenizde daha az zaman geçirecektir.

• Kafenize genç insanların gelmesini hedefliyorsanız ve hızlı bir tüketim planlıyorsanız güncel soundlar gençleri çekmenize yardımcı olacaktır. Bunun için dünyadaki kafenizdeki müzik yayınında popüler soundlu parçaları takip etmeli kendilerini ya da benzer şarkları kataloğunuza eklemelisiniz. Gençlerin gelmesini hedeflediğiniz saatlerde listenizde güncel soundlu şarkılar bulunmalı.

• Araştırmalar kendi dillerinde dinledikleri müziğin insanları çok daha fazla etkilediğini gösteriyor. Sadık bir müşteri kitlesi edinmek için Türkçe müzik tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

• Günün belli saatlerindeki müşteri yoğunluğuna göre listenizi düzenlemek müşteri memnuniyetini arttıracağı gibi kafenize gelen kişilerin sadakatini de arttırır. Kafenizin müdavimleri hangi saatte ne tarz müzik çaldığını bilinçli zihinleri ile fark etmese de bilinçaltına kaydeder ve o saatte kafenize gelme isteği duyar.

• Doğru müzik seçimi yapmak için uzman kadromuzla hemen iletişime geçin. Sizin için en doğru listeyi oluşturmanıza yardımcı olalım size de müziğin keyfini çıkarmak kalsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir