Kafenizdeki müziğin müşteriler üzerine etkisi

Kafeler günün değişik saatlerinde müşteri profili ve beklentisi farklılaşan noktalardır. Günün erken saatlerinde konsantrasyon gerektiren işleri kafenizde yapmayı tercih eden müşteriler olabileceği gibi öğlen veya akşam saatlerinde kafenizi sosyalleşmek için kullanıyor olabilirler. Size düşen her ne sebeple olursa olsun kafenize gelen müşterilere doğru müziği sunmak ve bu sayede kendilerini rahat hissetmelerini sağlamaktır.

Eğer kafenize çalışmak için gelen müşterileriniz var ise 70 desibel müziğin yaratıcılığı tetiklediğini ve konsantrasyonu arttırdığını bilmelisiniz. Bu desibelin biraz altında ya da üstünde müzik çaldığınızda müşterileriniz çalışma şevkini kaybedebilir ve çoğunlukla bunun müzik sebebiyle olduğunu fark etmezler bile. Müzik bilinçaltını yönlendiren etmenlerden biridir.

Yapılan araştırmalar pek çok müşterinin kafelere olumsuz bir ruh haliyle geldiğini gösteriyor. Negatif bir ruh halini pozitife çevirmek konusunda müzikten yararlanmak çok akıllıca bir seçim olacaktır. Kafenize negatif bir ruh hali ile gelen müşterileriniz daha olumlu bir durumda ayrılırsa kafenizi gidilecek yerler listesinde üst sıralara yazacaktır.

Kafe müzik yayını listenizi hedef kitlenize uygun bir şekilde oluşturursanız bu durumdan müşterileriniz kadar çalışanlarınız da yararlanacaktır. Pozitif ruh hali ile servis yapan çalışanlarınız müşterilerinizin çok daha memnun ayrılmasını sağlar. Yapılan araştırmalar pek çok müşterinin nedenini tam olarak fark etmese bile kötü müzik çalan kafelerden hızlıca uzaklaştığını gösteriyor.

Müziğin satın alma konusunda olumlu etkileri olduğu bilinen bir gerçek. Müşterilerinizi kafenizde uzun süre tutmaya yarayacak orta ritimli pozitif şarkılar ile satın alma isteklerini tetikleyebilir ve maksimum düzeyde satış yapabilirsiniz. Olumlu bir ruh hali yeme içme ve hayattan zevk alma isteğini de tetikleyecektir.

Marka algınıza ve müşteri memnuniyetine doğru bir şarkı listesi ile katkıda bulunmak için hemen uzman kadromuzla iletişime geçin. Geniş telifsiz müzik kataloğumuz sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir