Saatlere göre mağaza müzik listenizi nasıl şekillendirmelisiniz?

İnsan beyninin sağ tarafı dünyayı sezgi yoluyla algılar. Bu sayede insanlar herhangi bir olayı veya objeyi beyinlerine daha çabuk kaydeder ve daha kolay hatırlar.

Mağaza içerisinde ürünlerin müzik eşliğinde sunulması müşterilerin ürünleri daha kolay fark etmesini sağlar.

Mağaza İçi Müzik Alışverişe Nasıl Etki Eder?

Mağaza içi müzik sergilenen ürünlerin müşteri tarafından algılanmasını hızlandırır. Yapılan araştırmalar cızırtılı ve boğuk bir müziğin alışveriş üzerinde olumsuz etkileri olduğunu gösteriyor.

Müzik listenizi sabah öğle akşam olmak üzere üç konsepte ayırabilirsiniz. Mağazaların genelinde sabah saatlerinde yoğunluk olması beklenmez. Yavaş tempolu müzikler, yüksek tempolu müziklere oranla müşterileri mağaza içerisinde daha uzun süre tutar. Uzun süre mağazada kalan müşteriler de genellikle daha çok alışveriş yapar.

  • Yüksek tempolu müzikler esnasında insanlar daha hızlı alışveriş yapar. Mağaza aşırı kalabalık ise müşteriler rahat alışveriş yapamaz bu durumda yüksek tempolu müzik çalınabilir. Yüksek tempolu müzik müşterileri hızlı hareket etmeye yönlendirir. Özellikle alışveriş merkezi müzik listeleri için yüksek tempolu müzikler tercih edilmelidir.
  • Akşam saatlerinde çalışanların da huzurlu ve mutlu bir şekilde günü tamamlayabilmeleri için  dingin müzikler tercih etmelisiniz. Ancak mağazanız akşamları yoğun ise ve kasada kuyruklar oluşuyorsa müşterilerin daha kolay ve çabuk  karar vermelerini sağlayabilmek için yüksek tempolu şarkılar çalmalısınız. Müzik listenizi günün her saatine uygun hale getirmek için hemen uzman kadromuzla iletişime geçin. Sizin için en doğru şarkılara telif ücreti ödemeden ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir